Rukovalac građevinskom mehanizacijom

• III. stepen; 15 učenika

Još os 17.veka sa pronalaskom parne mašine javila se potreba za savremenijim transportom i rukovanjem građevinskom mehanizacijom. Nagli obim građevinskih radova i mašinogradnje uslovio je potrebu da se školuju učenici koji bi uspešno rukovali građevinskom mehanizacijom.
    U našoj školi može se steći teorijsko i praktično znanje o karakteristikama i funkcionisanju kompleksnih gradevinskih mašina (bager, skrejter, dozer i grejder). Rukovalac građevinskom mehanizacijom upoznaje se i sa mašinama za proizvodnju i preradu građevinskog materijala kao i sa mašinama za rad na putevima.
    Nakon završene trogodišnje škole pružaju se rukovaocu građevinskom mehanizacijom mogućnosti nastavljanja na višoj školi kao i zaposlenje u građevinskim preduzećima.