OBAVEŠTENJE O UPISU ZA OBRAZOVNI PROFIL LIKOVNI TEHNIČAR

OBAVEŠTENjE O UPISU

OBRAZOVNOG PROFILA LIKOVNI TEHNIČAR

za šk. 2015/16. godinu

Prijava učenika za polaganje prijemnog ispita  je u toku, u sekretarijatu Politehničke škole, Maksima Gorkog 38

od 8 do 14 časova

Potrebna dokumenta za prijavu:

–       đačka knjižica sa upisanim jedinstvenim brojem građana (JMBG) brojem i overenom fotografijom (na uvid)

–       izvod iz matične knjige rođenih (fotokopija)

Informaciju o ostalim potrebnim dokumentima možete dobiti u sekretarijatu Politehničke škole.

Kandidat za upis u umetničku školu na obrazovni profil likovni tehničar polaže prjemni ispit za proveru posebnih sposobnosti i sklonosti.

Prijemni ispit se polaže pre polaganja završnog ispita     5, 6. i 7. juna 2015.

od 9 – 12 časova

u školskoj radionici Politehničke škole, Matije Gupca 8.

Kandidat polaže prijemni ispit iz tri dela:

–       crtanje

–       slikanje

–       vajanje

Kandidat za upis u umetničku školu likovne oblasti, odnosno za obrazovni profil u oblasti umetnosti može da ostvari na prijemnom ispitu najviše 160 bodova iz svakog dela prijemnog ispita, odnosno ukupno 480 bodova.

Kriterjumi za ocenjivanje crtanja su: kompozicija (40 bodova), proporcija i karakter oblika (40 bodova), kvalitet linije (40 bodova) i opšti likovni utisak (40 bodova).

Kriterijumi za ocenjivanje slikanja su: kompozicija (40 bodova), osećaj za boju (40 bodova), lokalni ton (40 bodova) i opšti likovni utisak (40 bodova).

Kriterijumi za ocenjivanje vajanja su: kompozicija (40 bodova), osećaj za oblik (40 bodova), strukturalna vrednost (40 bodova) i taktilnost (40 bodova).

Kandidat za upis u umetničku školu likovne oblasti, odnosno za obrazovni profil u oblasti umetnosti položio je prijemni ispit ako je ostvario najmanje 290 bodova ukupno iz svih delova prijemnog ispita.

Za  prijemni ispit potrebni su:

1)         pribor za crtanje (ugljeni štapići, tuš, meke olovke (B olovke), selotejp, makaze, pak papir (format 40 h 30 cm) , krpica za brisanje, lak za kosu) i blok br. 5

2)         pribor za slikanje (četkica, paleta za mešanje boja, posuda za vodu, tempere ili akrili, krpica, makaze, selotejp,  blok br. 5),

3)         glinu obezbeđuje Politehnička škola (alatke za izradu se mogu poneti po želji)

Direktor škole

Iso Planić,s.r.