SESIJA 4. SVETSKOG ISPITA IZ ESPERANTA U POLITEHNIČKOJ ŠKOLI

Politehnička škola je u subotu, 30. maja bila domaćin posebnog događaja, Svetskog KER ispita iz esperanta (Komuna Eŭropa Referenckadro, u prevodu: zajednički evropski okvir za jezike), na nivoima B1, B2 i C1. Tog dana je ispit istovremeno tekao na raznim stranama sveta, ove godine u 12 gradova iz 7 zemalja, među kojima je i naš grad, zahvaljujući subotičkom Društvu za esperanto „Tibor Sekelj” i Politehničkoj školi. Subotica je jedini grad organizator na Balkanu, dok se na listi nalazi još Moskva, Seul, Tokio, Osaka, Pariz, Tuluz, Limož, Lanjon, Hag, kao i brazilski gradovi Kuritiba i Masejo!

Sesija u Subotici je međunarodnog karaktera, jer se prijavilo 10 kandidata iz 3 zemlje (Slovenija, Bugarska i Srbija). Ispit je održan sa početkom od 9:00. Nakon ispita, od 15:30, je sledio program na esperantu i druženje. Fotografije o ovoj manifestaciji se nalaze u Galeriji slika.