POHVALNICE GRADA ZA NAJBOLJE

U četvrtak, 11. juna 2015. godine, u Velikoj većnici Gradske kuće, učenicima osnovnih i srednjih škola, koji su osvojili jedno od prva tri mesta na republičkim takmičenjima, svečano su dodeljene pohvalnice, koje im je uručio gradonačelnik Jene Maglai.

Gotovo da nema oblasti iz koje subotički osnovci i srednjoškolci nisu zauzeli jedno od prva tri mesta na republičkim takmičenjima, koja su održana prema Kalendaru Ministarstva prosvete.

Jedno od prva tri mesta na republičkim takmičenjima, koja su održana za učenike osnovnih i srednjih škola, osvojila su 24 osnovca iz 12 subotičkih osnovnih škola, kao i 56 srednjoškolaca iz Muzičke srednje škole, Gimnazije „Svetozar Marković“ , Politehničke, Hemijsko-tehnološke, Ekonomske škole i Gimnazije za talentovane učenike „Deže Kostolanji“. Poželevši učenicima uspeh u daljem školovanju, gradonačelnik Jene Maglai istakao je da su znanje i rezultati koje su postigli najbolji način na koji se predstavlja grad.