SVEČANO OBELEŽENA ŠKOLSKA SLAVA

U duhu svetosavske tradicije, u Politehničkoj školi je u petak, 25. februara 2013. godine, prigodnim programom svečano obeležena školska slava. Nakon sečenja slavskog kolača, besedio je sveštenik Radovan Maljković, bivši veroučitelj naše škole, a u pozdravnom govoru Iso Planić, direktor škole, podsetio je na značaj učenja i prosvetiteljskog delovanja svetog Save. Učenici dramske sekcije na srpskom jeziku izveli su skeč Sveti Sava i sedam smrtnih grehova, a učenici dramske sekcije na mađarskom jeziku ispričali su legendu o svetom Savi. U muzičkom delu programa, pored hora Maćaša Murenjija, Štefanija Ujlakoš iz odeljenja AT 1/2 na flauti odsvirala je Ohridske bisere, a Luka Bunčić i Dušan Stojsavljević iz odeljenja AT 4/1 su izveli muzičku numeru na gitarama.
Predstavnice Kola srpskih sestara su već tradicionalno uručile nagradu najuspešnijem učeniku zanatskog smera Danijelu Milosavljeviću iz odeljenja G3/7 za izuzetne rezultate u učenju.