24. REPUBLIČKO TAKMIČENJE GRAĐEVINSKIH I GEODETSKIH ŠKOLA

U Elektrotehničko-građevinskoj školi “Nikola Tesla” u Jagodini održano je 24. Republičko takmičenje građevinskih i geodetskih škola Srbije od 26. do 28. aprila 2013. godine. Učenici su se takmičili u šest teorijskih i četiri praktične discipline. Ukupno je učestvovalo 27 škola iz Srbije i dve gostujuće škole iz Maribora i Banjaluke.

Već tradicionalno, učenici Politehničke škole su ostvarili dobre rezultate u okviru praktičnih disciplina: Dragana Perčić i Miroslav Malbaša iz odeljenja G 3/5 bili su drugi u kategoriji monter suve gradnje, kao i Miroslav Puzić i Josip Sakač iz odeljenja u kategoriji dekorater zidnih površina. U okviru teorijskih disciplina, Atila Nađ iz odeljenja   osvojio je treće mesto u kategoriji primena računara u građevinarstvu.