DOBRI SUSEDI STVARAJU ZAJEDNIČKU BUDUĆNOST-prekogranični program IPA Mađarska-Srbija

Završen je prvi period realizacije projekta Negovanje zajedničkog kulturnog nasleđa kroz edukaciju u cilju stvaranja jedinstvene regije što je preduslov održivog razvoja, koji se finansira sredstvima Evropske unije u okviru prekograničnog programa IPA Mađarska-Srbija.

Nastavnici Politehničke škole u Subotici i Građevinske srednje škole Vedreš Ištvan u Segedinu izradili su nastavni materijal za predmet Istorija građevinarstva, materijal koji obuhvata najznačajnije građevine ovih gradova sa posebnim naglaskom na period secesije.

Svojim istraživačkim  radom učenici razreda AT 3/2 i AT 2/2 su takođe uzeli aktivno učešće u stvaralačkom procesu, a mentori su im bili Leonard Murenji i Aron Tekenješ pod stručnim rukovodstvom Đenđi Arančić-Danča.