3. FESTIVAL PAMETI

U petak, 14. juna 2013. u Velikoj sali Skupštine Vojvodine, održano je svečano proglašenje pobednika trećeg međunarodnog Festivala pameti, čiji je moto bio “Probudi svoju kreativnost – razmišljaj inovativno”.

Tokom prethodnih devet meseci na, na Festivalu je učestvovalo 1000 učenika iz 32 srednje škole iz pet evropskih regiona: Vojvodine (Republika Srbija), Županije Timiš (Republika Rumunija), Županije Čongrad (Republika Mađarska), Bratislavskog kraja (Republika Slovačka) i Istarske županije (Republika Hrvatska).

Sve radove ocenjivao je međunarodni stručni žiri. U finale se plasiralo 60 učenika iz 23 škole iz svih 5 regiona, a među finalistima je bilo 5 naših učenika, dok je Mišel Komjati iz odeljenja VT 4/2 zauzeo drugo mesto.