NAŠI TALENTOVANI LIKOVNI UMETNICI U MAĐARSKOJ

Učenici naše škole i ove godine su uspešno učestvovali na likovnom konkursu u Mađarskoj, koji se osmi put održava u Hajdusoboslu sa ciljem da se talentovanim srednjoškolcima pruži prilika za predstavljanje i odmeravanje svojih znanja i veština.

Uz pripremu profesorice Zite Šuhajda, sledeći učenici odeljenja GFT 2/10 su konkurisali sa  ukupno 9 radova: Beatrix Cvitko, Diana Grubanov, Djendj Fekete, Emeše Kovač Pečkai i Blanka Laslo. Od oko 500 pristiglih radova stručni žiri je izabrao i izložio najboljih 186, a među njma je bilo 6 crteža naših učenika. Žiri je dodelio grupnu nagradu za ekipu Politehničke škole za sledeće učenike: Blanka Laslo (3 izložena rada), Emeše Kovač Pečkai (2 izložena rada) i Djendj Fekete (1 izloženi rad), kao i za profesoricu Zitu Šuhajdu.

Fotografije o otvaranju izložbe 8. oktobra 2013. i o nagrađenim radovima naših učenika možete pogledati u Galeriji slika.