„Политехничари” у Загребу и Карловцу

Од 9. до 11. маја ученици Политехничке школе били су гости Загреба и Карловца. Тродневна посета је започета ручком са загребачким градоначелником Миланом Бандићем на загребачком језеру Бундек, а наставило се обиласком стадиона ФК „Динамо” где их је примио Томислав Светина, главни директор најтрофејнијег хрватског фудбалског клуба.
Ученици су у пратњи својих професора обишли и Карловац где су се дружили са својим вршњацима, ученицима карловачке Мешовито индустријско-обртничке школе, а програм су завршили у недељу разгледањем Зоолошког врта на Максимиру и пријемом и ручком са загребачким градоначелником.
Путовање ученика из Суботице организовано је по други пут захваљујући Уреду градоначелника Града Загреба, Матици исељеника Републике Хрватске, Загребачкој жупанији и Граду Карловцу.karlovac bandic