XVI Републичко такмичење школа у подручју рада шумарство и обрада дрвета

Политехничка школа је била домаћин XVI Републичког такмичења школа у подручју рада шумарство и обрада дрвета које се одржавало од 11. до 13. маја 2012 године у Суботици.

На такмичењу је учествовало 12 школа из Републике Србије:  Техничка школа  “Дрво арт”     БЕОГРАД, Средња пољопривредна школа     ЗРЕЊАНИН, Грађевинска и дрвопрерађивачка стручна школа     АПАТИН, Техничка школа  “Милева Марић – Ајнштајн”    НОВИ САД, Пољопривредно – ветеринарска школа     РЕКОВАЦ, Техничка школа     КРУШЕВАЦ, Техничка школа     ИВАЊИЦА, Средња школа     ГРДЕЛИЦА, Хемијско – технолошка школа     ВРАЊЕ, Друга техничка школа     КРАГУЈЕВАЦ, Шумарска школа     КРАЉЕВО и Политехничка школа     СУБОТИЦА.

Ученици су се такмичили у седам дисциплина (практичан рад – столар, практичан рад – тапетар, техничко цртање, технологија материјала, финална обрада дрвета, аранжирање биљног материјала,  цвећарство и декоративна дендрологија), а коначни резултати су: