Krovopokrivač – ogled

• Cilj izučavanja struke za krovopokrivača je osigurati takva savremena stručna, teoretska i praktična znanja, kojima će se naši učenici pripremiti i osposobiti za samostalna rešavanja, radnih zadataka, kao što su:
    – izrada krovnih konstrukcija
    -priprema i izrada varijantnih rešenja za pokrivačke radove
    -izolacija krovnih ravni
    -sveobuhvatna primena građevinski materijala kao i drvene građe
    Poslovi vezani za izradu teasraskih veza, moguća rešenja limarskih radova kao krovopokrivačkih, savremena tehnološka izvođenja radova, samo su neki od tema koje budući kroopokrivači izučavaju totkom školovanja.
    Veliki naglasak tokom trogodišnjeg školovanja se poklanja praktičnoj nastavi, koja se obavlja u školskoj radionici ili direktnoj proizvodnji. Zahvljuljući socijalnom partneru, preduzeću “TONDACH” učenici mogu dobiti osnovna sredstva, tokom školovanja. Učenici mogu praktični nastavu obavljati u njihovoj organizaciji u proizvodnim preduzećima ili na gradilištama. Takođe, mogu uzeti učešće u stučnim ekskurzijama, a najuspešnijim učenicama je zagarantovano radno mesto.

NASTAVNI PLAN>>