UČENICI POLITEHNIČKE ŠKOLE U ZAGREBU

Prošlog vikenda, 17. i 18. maja, učenici  S1/8, GI2/6 i GFT3/12 su sa  nekoliko svojih profesora posetili  Zagreb. U sklopu ekskurzije obišli su Grafičku školu u Zagrebu gde ih je dočekao direktor škole sa svojim učenicima i puno palačinki. Osim škole, učenici su ručali na zagrebačkom jezeru Bundek, posetili Muzej savremene umetnosti, zagrebački park Maksimir i prošetali Gornjim gradom u pratnji turističkog vodiča. Ipak, najzanimljiviji deo ekskurzije bilo je slobodno vreme koje su u petak u večernjim satima učenici i profesori škole iskoristili za upoznavanje gradskih znamenitosti, zagrebačkih restorana, picerija i svega što ovaj grad može da pruži . Sponzori ove ekskurzije bili su Ministarstvo nauka, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Ambasada Republike Hrvatske u Beogradu i Hrvatsko nacionalno veće u Subotici.