VEŽBANJEM DO ZDRAVLJA

Politehnička škola jedna je od stotinu škola u Srbiji koje su se uključile u akciju Ministarstava prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, omladine i sporta, zdravlja, unutrašnjih poslova, Sportskog saveza Srbije i dnevnih novina Kurir. Dvadesetak učenika naše škole je u sredu, 22. maja 2013. godine, tačno u podne, vežbalo i takmičilo se u benč-presu na javnom času pokreta i zdravlja pod sloganom „Vežbam – jačam telo i razvijam ideje“, a vežbanju se pridružio i jedan takmičar iz Hemijsko-tehnološke škole Lazar Nešić. Cilj akcije je promovisanje fizičke aktivnosti i usvajanja zdravih stilova života, a posebno kod dece i mladih.

Prvo mesto osvojio je Mišo Bojanović iz odeljenja TON 4/9, Mihalj Tamaš iz odeljenja G 3/4 je bio drugi, a treće mesto je zauzeo Zvezdan Nedimović iz odeljenja GFT 3/13.