Arhitektonski tehničar – ogled

• Graditeljstvo je jedan od najstarijih i najlepših kreativnih delatnosti. Njegov najatraktivniji element je izrada projekata, pri čemu, uz pridržavanje tehničkih zahteva, pojedinac može, takoreći, bezgranično ispoljiti svoju maštu, osećaj za umetnost i svestrano znanje.
    Obrazovanje na smeru za arhitektonske tehničare obezbeđuje upravo znanje koje je neophodno za sticanje i dalji razvoj individualnih sposobnosti. Naši maturanti će u pogledu stečenih veština biti rado viđeni saradnici bilo kojeg projektnog biroa, ili mogu nastaviti školovanje na nekom od arhitektonskih ili građevinskih fakulteta.
    Tokom obrazovanja u našoj školi učenici će se upoznati sa osnovama slobodoručnog crtanja i statičnih proračuna, sa organizacijom građevinskih radova i izradom maketa.
    Uz to, izučavaće i istoriju i razvoj umetnosti i arhitekture. Sa ovom strukom takođe je povezan i urbanizam, zaštita spomenika i društvene sredine.

NASTAVNI PLAN >>