LIKOVNI TEHNIČAR

Od školske 2014/15. godine otvaramo novi obrazovni profil LIKOVNI TEHNIČAR u području rada KULTURA, UMETNOST, JAVNO INFORMISANJE.

Sadržaj nastavnog programa na ovom smeru omogućuje sticanje teorijskih i praktičnih znanja i veština iz područja vizuelnih umetnosti, ovladavanje likovnim jezikom i tehnikama, i razvijanje likovnog identiteta učenika.
Bazu nastavnog programa čine likovne discipline: crtanje, slikanje, vajanje i grafika. One, uz tehničko-tehnološke sadržaje i poznavanje savremenih medija vizuelnog izražavanja, čine zaokruženu celinu obrazovnog procesa iz oblasti likovnih umetnosti.
Kroz praktične, individualne zadatke, učenici se osposobljavaju za kreiranje i izvođenje radova iz oblasti površinskog i prostornog oblikovanja/crtanja, slikanja, tehnika zidnog slikarstva, slikarske tehnologije i konzervacije, vajanja, grafike, fotografije, višemedijske umetnosti,  kroz celovit proces od razvijanja ideje, razrade projekta i skica, do realizacije.

Pogledajte
NASTAVNI PLAN